Ako zistiť veľkosť prsteňa

Potrebujete zistiť veľkosť prstena? Máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ako môžete zmerať veľkosť svojho prsteňa.


Zmerajte prsteň, ktorý nosíte

Ak už máte prsteň, ktoerý nosíte a pohodlne vám sedí na prste, zmerajte jeho vnútorný priemer. Porovnajte tneto rozmer v tabuľke veľkostí. Ak sa váš rozmer nachádza medzi dvoma veľkosťami, odporúčame vám vybrať si väčšiu veľkosť. 

ringsize.png

Meranie v špecializovanej predajni

V predajni so šperkami vám zmerajú prsteň pomocou merača prstov alebo môžu zmerať presne veľkosť prsteňa, ktorú už nosíte, pomocou meracieho tŕňa. 


Kupujete prsteň ako darček?

Najlepší spôsob (avšak nie vždy možný) je požičať si prsteň a zmerať jeho vnútorný priemer. Vnútorný priemer v milimetroch nám pomôže priližne určiť veškosť prsteňa. 


Niekoľko užitočných rád:

  • Hrúbka vašich prstov je počas dňa rôzna. Väčšinou sú prsty v závere dňa väčšie, preto odporúčame zmerať si prsty skôr v tento čas. Ak sú vaše ruky studené, pravdepodobne bude vaša veľkosť menšia.
  • Prsteň by vám mal pohodlne sedieť: nie príliš voľný, aby vám neskĺzol z prsta, ani príliš tesný, aby ste si ho mohli pohodlne zložiť.
  • Masívnejšie prstene sú pri nosení trochu tesnejšie, odporúčame zakúpiť si radšej väčšiu veľkosť, aby vás prsteň netlačil.

Pomôcky na meranie prsteňa


Neviete si poradiť?

Ak si neviete rady, napíšte nám na bastian@bastian.sk alebo volajte na našu zákaznícku linku 0948 880 267. Radi a ochotne vám poradíme a pomôžeme nájsť to najlepšie riešenie.